MEDALE PŁYWAKÓW UKS DELFINEK LEGNICA W POZNANIU

18 października 2021

W minioną sobotę, 16 października, w Poznaniu odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie 10 Urodziny Term Maltańskich. W zawodach wystartowało 523 zawodniczek i zawodników z 42 klubów. Drużyna UKS DELFINEK z Legnicy wywalczyła 12 medali.

Najlepiej spośród delfinków spisał się Michał Nawojczyk – dwunastoletni zawodnik wywalczył 3 złote medale: w konkurencjach 50, 100 i 200 m stylem grzbietowym oraz 2 srebrne medale na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym. Zawodnik został uplasowany na III miejscu wśród najlepszych zawodników w swojej kategorii wiekowej, w punktacji za dwa najlepsze starty. Michałowi wręczona została nagroda finansowa.

Znakomicie spisali się, również, jego koleżanki i koledzy klubowi:

Jakub Skowron zwyciężył w konkurencji 50 m stylem grzbietowym;

– Dominik Kuleta zdobył 2 srebrne medale: w konkurencjach 50 i 100 m stylem grzbietowym oraz zajął III miejsce na dystansie 200 m stylem grzbietowym;

– Natalia Wiśniewska zdobyła srebrny medal w konkurencji 200 m stylem motylkowym oraz brązowy w konkurencji 50 m stylem motylkowym;

Adrianna Radziwon zdobyła brązowy medal w konkurencji 100 m stylem klasycznym.

Z nowymi rekordami życiowymi ukończyli zawody: Wojciech Chrenowski, Joanna Drożdż, Monika Gulbicka, Aniela Pietrukiewicz, Kacper Wołczak.

Z dobrej strony zaprezentowali się Natalia Konarska i Jakub Pawlik.

Specjalne pochwały należą się najmłodszym zawodnikom którzy „płynęli pod starszym rocznikiem”: Zuzanna Rorat, Danylo Cherna, Hubert Guss, Sebastian Jacewicz, Daniel Kuczak, Wojciech Kuczak,