PUCHAR MIAST PARTNERSKICH KORONA LEGNICY – 2018

W dniu 23 czerwca 2018 roku na basenie Delfinek w Legnicy odbyły się zawody pływackie PUCHAR MIAST PARTNERSKICH „KORONA LEGNICY – 2018”.

W zawodach wystartowali nasi przyjaciele z miast partnerskich Blansko z Czech oraz Drohobycz z Ukrainy. Ponadto do rywalizacji przystąpili pływacy siedmiu polskich klubów.

Rozegranych zostało 30 kompletów medali oraz puchary dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika za 3 starty w pięciu grupach wiekowych wśród chłopców i dziewcząt od 11 do 15 lat.

Puchary zdobyli: w kategorii wiekowej 11 lat i młodsi Agnieszka Hoszowska (UKS Delfinek Legnica) i Michał Nawojczyk (UKS Delfinek Legnica); w kategorii wiekowej 12 lat: Tamara Jach (UKS Koral Wrocław) i Jan Reka (ASK Blansko); w kategorii wiekowej 13 lat: Zuzanna Majchrzak (UKS Koral Wrocław) i Kamil Gohla (MMKS Kedzierzyn-Koźle); w kategorii wiekowej 14 lat: Julia Gałęza (UKS Delfinek Legnica) i Wojtek Chrenowski (UKS Delfinek Legnica); w kategorii wiekowej 15 lat: Oleh Partem (SzSp Drohobycz).

Zawody zostały objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego i odbywały się przy ogromnym wsparciu Miasta Legnica. Prezydent Miasta dokonał uroczystego otwarcia zawodów.

Pływacy zmagali się na pięknie przygotowanej pływalni Delfinek – obiekcie Ośrodku Sportu i Rekreacji Miasta Legnica.

Wydarzenie wspierała Firma BALCERZAK Sp. z o.o., która przygotowała dla wszystkich uczestników zawodów „poczęstunek grilowany” oraz nagrody dla uczestników konkursu wiedzy o Legnicy.

Przepysznymi ciastami częstowali nas kochani Rodzice. A niesamowitą sportową atmosferę stworzyli wszyscy zawodnicy!

Portal Miasta Legnica

Szczegóły zawodów