Międzynarodowe Zawody w Drochobyczu 2018

W dniach 16-17 lutego 2018r. w Drohobyczu (Ukraina) – mieście partnerskim Legnicy – odbył się Międzynarodowy Turniej Pływacki „Lekka Woda”. Impreza sportowa realizowana była w ramach wymiany sportowej dzieci i młodzieży Miast Partnerskich Legnica i Drohobycz. Ponadto w zawodach wystartowały pływacy ukraińskich klubów z miast Kijowa, Lwowa, Truskawca, Stryja. Miasto Legnicę reprezentowała drużyna UKS DELFINEK, zdobywając 20 medali: 8 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych.

Najwięcej medali „wypływała” Asia DROŻDŻ w tym cztery złote za zwycięstwo na 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym, 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem zmiennym oraz jeden srebrny na dystansie 100 m stylem motylkowym.

Wiktor STASZAK zdobył trzy złote krążki: 100 m stylem klasycznym, 100 m stylem grzbietowym, 200 m stylem zmiennym.

Dominika MOŻDŻAN zdobyła złoty medal na 100 m stylem grzbietowym, oraz dwa srebrne medale – na 50 m stylem klasycznym i 50 m stylem grzbietowym.

Natalia KONARSKA dwa razy stanęła na drugim schodku podium, zajmując II miejsce na dystansach 50 i 100 m stylem grzbietowym.

Kacper WOŁCZAK zajął II miejsce na 100 m stylem klasycznym oraz III miejsce na 200 m stylem zmiennym i 100 m stylem motylkowym.

Wojtek CHRENOWSKI zajął II miejsce na 200 m stylem zmiennym oraz III miejsce na 100 m stylem klasycznym i 100 m stylem dowolnym.

Aniela PIETRUKIEWICZ zajęła III miejsce na 100 m stylem motylkowym.

Drużyna sztafetowa w składzie Asia DROŻDŻ, Kacper SZUDROWICZ, Wojtek CHRENOWSKI i Wiktor STASZAK wywalczyła II miejsce w sztafecie 4x50 stylem dowolnym.

W trakcie zawodów nasi pływacy pokazali piękną sportową postawę, osiągnęli bardzo dobre wyniki, godnie reprezentując Miasto Legnica i swój Klub.