KOLEJNY SUKCES PŁYWAKÓW UKS DELFINEK LEGNICA

25 marca 2021

W minioną sobotę na 50-metrowej pływalni im. Marka Petrusewicza we Wrocławiu odbyła się II edycja Dolnośląskiej Ligi Pływackiej SwimMania sezon 2020/2021.

Po raz drugi odnotowujemy sukces Michała Nawojczyka, pływaka UKS Delfinek Legnica. Michał zwyciężył w swoim ulubionym stylu grzbietowym, jednocześnie zdobywając Puchar za uzyskany najlepszy wynik w skali Rudopha spośród wszystkich startujących zawodników. Klasyfikacja Klausa Rudolpha pozwala oceniać i porównywać wyniki zawodników, uwzględniając płeć zawodnika, jego wiek, styl oraz dystans. Należy wspomnieć, że w II edycji uczestniczyło 611 zawodników z 31 klubów. To już drugi puchar Michała w tym sezonie SwimManii.

Wyniki Michała Nawojczyka w konkurencji 50 m stylem grzbietowym uplasowały go na pierwszym miejscu wśród 12-letnich zawodników Polski w sezonie 2021 jak na krótkim, tak i na długim basenie.

Medal za drugie miejsce w stylu klasycznym odebrała Adrianna Radziwon.

Gratulujemy, również, naszym najmłodszym zawodnikom, którzy po raz pierwszy startowali w zawodach wojewódzkich jako zawodnicy, posiadające licencje sportowe: Amelia Kiełpińska, Alicja Kolan, Julia Palczyńska oraz Oliwier Stanisławowicz. Z nowymi rekordami życiowymi ukończyli zawody Wiktoria Bojdol, Anastazja Dygas, Agnieszka Hoszowska, Alicja Kilian, Dominik Kuleta, Jakub Łotasz oraz Adam Parszeniew.

Gratulujemy zawodnikom oraz ich rodzicom !

 Gazeta e-legnickie  o tym wydarzeniu:

Kolejne sukcesy pływaków Delfinka