KOLEJNY ZŁOTY SUKCES DLA KLUBU ODNIÓSŁ WIKTOR STASZAK

1 grudnia 2016

W dniach  29-30 LISTOPADA 2016 r. we Wrocławiu drużyna naszego klubu reprezentowała Legnicę w zawodach pływackich rangi centralnej - Ogólnopolskim sprawdzianie wytrzymałości i wszechstronności stylowej dzieci 11 / 12 lat w pływaniu (strefa wrocławska). W zawodach wystartowało 237 zawodników z 12 klubów.

Nasz zawodnik, Wiktor STASZAK, zdobył złoty medal, zwyciężając w kategorii wiekowej 12-latków tym razem w konkurencji 200 m stylem zmiennym z wynikiem 2:39.93. Indywidualne sukcesy odnieśli, również, jego koledzy i koleżanki klubowe, ustanawiając rekordy życiowe w tak ważnych dla szkolenia młodego zawodnika, a jednocześnie bardzo wymagających konkurencjach: 200 m stylem zmiennym oraz 800 m stylem dowolnym. Drużynę UKS Delfinek reprezentowali uczniowie SP nr 7 im. K. I. Gałczyńskiego: Ciereszko Zuzanna, Chrenowski Wojciech, Dychtanowski Jakub, Drożdż Joanna, Gałęza Julia, Goldman Dorota, Głuszczyszyn Gustaw, Korczak Paweł, Kurleto Aleksandra, Łapczyński Damian, Mierzwiak Eryk, Nowacki Patryk, Oskwarek Rafał, Rząsa Konrad, Wojtasik Wiktoria, Wołczak Kacper oraz uczeń ZSI im. Piastów Śląskich – Patora Dorian.

Te udane starty można określić, jak dobrą zapowiedź do kolejnych osiągnięć pływackich, gdyż współzawodnictwo w Ogólnopolskim Sprawdzianie Wytrzymałości i Wszechstronności dla 11 i 12-latków jest niezbędnym warunkiem dla udziału w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12, 13 lat (marzec, czerwiec 2017).

Media o tym wydarzeniu:

Złoty medal pływaka Delfinka we Wrocławiu

Kolejny sukces pływaka UKS Delfinek