PŁYWACY UKS DELFINEK Z LEGNICY TRENOWALI W MIEŚCIE PARTNERSKIM BLANSKO

23 sierpnia 2020

Po raz szósty Pływacy Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfinek udali się na obóz sportowy do Partnerskiego Miasta Blansko.

W programie szkoleniowym zrealizowano treningi pływackie oraz doskonalenie jazdy rowerem w grupie, które tradycyjnie zakończyło się wyjazdem do Jaskini Punkva. Ważnym elementem programu był wypoczynek zawodników w pięknym Aquaparku.

Bardzo istotnym akcentem tegorocznego pobytu stał się trening naszych zawodników z głównym trenerem ASK Blansko Pani Dagmar Kuncovą wraz z jej podopiecznymi Mistrzynią Świata Masters w Pływaniu, Verą Čapkovą oraz medalistą Mistrzostw Republiki Czeskiej Janem Vencelem. Od trenerki otrzymaliśmy w prezencie sprzęt do treningu stabilizacyjnego.

W trakcie pobytu nasi zawodnicy godnie reprezentowali swoje miasto i kraj. Grupa zawodników została przyjęta w Ratuszu przez Starostę Miasta Blansko Pana Jiří Crha oraz radnego Pana Ivo Stejskala. W spotkaniu uczestniczyła referent do współpracy z zagranicą Pani Iva Kratochvílová oraz Główny trener oddziału pływackiego ASK Blansko Pani Dagmar Kuncova.

Podczas spotkania trenerzy i zawodnicy podziękowali władzom Miasta Blansko za serdeczną atmosferę pobytu, objęcie grupy opieką organizacyjną oraz za nieodpłatne udostępnienie basenu treningowego i Aquaparku.

Starosta Miasta Blansko Pan Jiří Crha podkreślił, że współpraca partnerska z Legnicą jest bardzo intensywna, szczególnie w dziedzinie sportu. A wizyty UKS Delfinek stały się  już tradycyjnym punktem tej współpracy.

Wszyscy uczestnicy spotkania podkreślali szczególność roku 2020 – w tym roku obchodzimy dwudziestolecie podpisania umowy partnerskiej między oboma miastami.

Link do artykułu na oficjalnym portalu Miasta Blansko: Do Blanska přijeli na soustředění mladí plavci z polské Legnice

Link do artykułu na e-legnickie: Pływacy Delfinka trenowali w Blańsku

Link do artykułu na lca: Pływacy UKS Delfinek trenowali w czeskim Blansku