PŁYWACY UKS DELFINEK „WYŁOWILI” W KUDOWIE ZDRÓJ DZIEWIĘĆ MEDALI I JEDEN PUCHAR

14 grudnia 2017

Dziewięć medali i puchar dla najlepszego zawodnika wywalczyła na JESIENNYCH ZAWODACH PŁYWACKICH drużyna pływaków UKS DELFINEK z Legnicy. Zawody odbyły się 18 listopada 2017 r. w  Kudowie Zdrój, wystartowało w nich 150 zawodniczek i zawodników z 13 klubów.

Najlepsze wyniki na tych zawodach miał Michał Nawojczyk – ośmioletni zawodnik zdobył najwięcej punktów za trzy starty indywidualne i został uznany za najlepszego zawodnika w swojej kategorii wiekowej. Młody pływak wywalczył dwa złote medale: w konkurencjach 25m stylem dowolnym i grzbietowym oraz brązowy medal na 25m stylem klasycznym. Michałowi wręczony został puchar dla najlepszego zawodnika.

Znakomicie spisały się, również, jego koleżanki klubowe:

Oliwia JANIAK zwyciężyła w konkurencji 50 m stylem grzbietowym oraz zajęła drugie miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym;

Agnieszka HOSZOWSKA zdobyła srebrny medal w konkurencji 50 m stylem motylkowym;

– Joanna DROŻDŻ dwa razy stanęła na III stopniu podium za konkurencję 50 m stylem motylkowym oraz 50 m stylem dowolnym;

– Patrycja Sularz zdobyła dla swojej drużyny brązowy medal w konkurencji 50 m stylem klasycznym.

Z nowymi rekordami życiowymi zakończyli zawody: Karolina BORKOWSKA, Amelia FIJAŁKOWSKA, Laura GORZKOWICZ, Małgorzata KOLEŚNIK, Natalia KONARSKA, Emilia KORDYKA, Dominika MOŻDŻAN, Adrianna RADZIWON, Zuzanna WOJTKOWIAK, Dominika ŁAPCZYŃSKA, Jevgenii DOBRIANSKYI, Dominik KULETA, Kacper LATOCH, Dorian PATORA, oraz Mateusz ŻYGADŁO.

Szkolenie zawodników prowadzili trenerzy Walentyna Pirecka, Iryna Kowcun oraz Nazarij Kurysz.