DELFINKI POTRAFIĄ WYGRYWAĆ W LEGNICY

29 października 2017

W dniu 21 października 2017r. w Legnicy odbyły się zawody pływackie XIV MISTRZOSTWA ZAGŁĘBIA MIEDZIOWEGO w PŁYWANIU. W zawodach wystartowało 319 zawodników z 18 klubów. Drużynę UKS DELFINEK reprezentowało 23 zawodników.

Według klasyfikacji medalowej UKS DELFINEK został najwyżej notowanym klubem z pośród drużyn legnickich.

Wiktor STASZAK okazał się być na tych zawodach jedynym trzynastolatkiem, któremu udało się zdobyć złoty medal w grupie zawodników 13-15 letnich – pływak UKS DELFINEK zwyciężył w konkurencji 100 m stylem klasycznym. Jeszcze jeden medal – brązowy – zdobył na dystansie 100 m stylem grzbietowym.

Brązowy medal w konkurencji 50 m stylem klasycznym wśród 10-latek wywalczyła zawodniczka UKS DELFINEK Oliwia JANIAK.

Z bardzo dobrej strony i z nowymi rekordami życiowymi zakończyli zawody: Joanna DROŻDŻ, Dorota GOLDMAN, Laura GORZKOWICZ, Agnieszka HOSZOWSKA, Małgorzata KOLEŚNIK, Natalia KONARSKA, Aleksandra LEPCZAK, Dominika MOŻDŻAN, Katarzyna PANKIEWICZ, Aniela PIETRUKIEWICZ, Adrianna RADZIWON, Kacper SZUDROWICZ, Patrycja SULARZ, Dominika ŁAPCZYŃSKA, Dorian PATORA, Wiktoria WOJTASIK, Kacper WOŁCZAK, Mateusz ŻYGADŁO.

Pierwsze rekordy życiowe na swoich pierwszych zawodach ustanowił Jevgenii DOBRIANSKYI.

lca o tym wydarzeniu: UKS Delfinek z medalami mistrzostw regionu