PŁYWACY UKS DELFINEK Z TARCZĄ ROZPOCZELI SEZON PŁYWACKI W NOWEJ RUDZIE

29 września 2016

W dniu 24 września 2016 r. na pływalni CTS w Nowej Rudzie odbyły się I SOWIOGÓRSKIE ZAWODY PŁYWACKIE O TARCZĘ WSZECHSTRONNEGO SPRINTERA W WYŚCIGACH AUSTRALIJSKICH.

Organizatorzy zaproponowali bardzo ciekawy i jednocześnie wymagający program. Tarcze najlepszego zawodnika zawodów można było zdobyć wygrywając w WYŚCIGACH AUSTRALIJSKICH. Natomiast do wyścigu kwalifikowało się 8 najlepszych zawodników, którzy uzyskali najmniejszą sumę wyników na dystansach 50 motylkowym, 50 grzbietowym, 50 klasycznym, 50 dowolnym w startach eliminacyjnych.

TARCZE MISTRZA wśród 12-13–latków dla drużyny UKS Delfinek wywalczył Wiktor STASZAK. TARCZE za III MIEJSCE zdobył Wojciech CHRENOWSKI. Ich koleżanka klubowa Aleksandra KURLETO zajęła miejsce IV – do podium zabrakło kilka setnych sekundy.

Z nowymi rekordami życiowymi zakończyli zawody Paweł KORCZAK oraz Joanna Drożdż.